Menu
Andris_keiss_small

Rituāli ir nepieciešami, bet rutīna neder!

Andris Keišs, aktieris

Dzīvē visam ir jābūt līdzsvarā, gan rutīnai, gan jaunu ceļu meklējumiem; gan darbam, gan ģimenes dzīvei. It visam. Ja kāda joma ņem virsroku pār otru vai iestājas rutīna, tas nesola neko labu. Arī ikdienas ritmā un darbos ir jāieplāno laiks parūpēties par sevi – uzpildīt sevi garīgi un kopt fiziski.

Skatuve ir manas otrās mājas, es patiešām mīlu savu darbu, tomēr esmu laimīgs arī būt tētis saviem bērniem. Tas iedod citu dziļumu dzīvei, ļauj ieskatīties jaunas personības veidošanās procesā un piedzīvot dzīves brīnumu daudz dziļākā kvalitātē.

Šobrīd raugos, kā aug mani bērni, kā viņi iet cauri pusaudžu vecuma izpausmēm un baudu to. Apzinos, ka „viss pāriet”, kā teicis Šekspīrs. Lai cik spurains ir bērns tīņa vecumā, tas ir laiks, kad viņš vēl ir pie mums un mājās. Tie ir vēl tikai pāris gadi un viņiem jau būs savas dzīves, kas atkal būs cits laiks un citas izpausmes. Ir jābauda katrs mirklis, kas dots.

Profesionālajā jomā šobrīd ir tāds īpatnējs posms, kad ir daudz neziņas un uztraukumu, kā būs tālāk. Tomēr, neatkarīgi no dzīves ritējuma, turpinām strādāt pie jauniem projektiem un attīstīt jaunas idejas. Pavisam nesen pie skatītājiem nonāca mūsu jaunā spēlfilma „Kino un mēs”, kas sākotnēji bija iecerēta kā ekranizēts teātris.

Tāpat, tiklīdz tas būs iespējams, notiks pirmizrāde kopprojektam ar Raimondu Paulu kur koncertprogrammā „Suni ārā nedzenama nakts” iestudējam Ojāra Vācieša dzeju. Tajā iemiesojos paša Ojāra tēlā, mēģinot nojaukt laika robežas un restaurēt viņa personības starojumu. Savas dzīves pēdējos gadus Ojārs Vācietis vairākkārt teicis, ka jūtas latviešu tautai parādnieks. „Dzīvs vai miris parādu jums atdošu,” viņš ir teicis. Tad nu šī izrāde ir mūsu mēģinājums pāri laikam un telpai dod viņam iespēju šo parādu atdot.

Aktiera profesija nav nekāda medusmaize. Nereti mūsu darba dienas iestiepjas pat 12 stundu garumā un tas prasa daudz enerģijas. Grimētāji man šad tad prasa, kā es spēju pat no rīta pēc garām darba stundām iepriekšējā vakarā izskatīties tik labi. Es varu atbildēt, ka tās viennozīmīgi ir rūpes par sevi – sports, veselīgs uzturs un tai skaitā sejas kopšana. Es gan necenšos iegaumēt krēmu nosaukumus, kurus Esthederm konsultanti man parasti iesaka. Iespējams, tas ir kāds vīriešu fails, bet uz šiem nosaukumiem man ir pavisam īsa atmiņa. Toties dzīves kvalitāti un pašsajūtu gan tie uzlabo. Zinu, ka šobrīd lietoju serumu, krēmu sejas ādai un krēmu ādai ap acīm. [Derm Repair serums, Lift & Repair absolūti izlīdzinošs krēms, Lift & Repair nostiprinošs pretgrumbu krēms acīm– Esthederm konsultantu piezīme] Ar šīm zināšanām man pilnīgi pietiek, jo pēc pāris mēnešiem krēmus atkal nomainīšu un tie atkal būs citi.

Izrādās, ar sejas kopšanas līdzekļiem ir tāpat kā ar sportu un visu dzīvē – vingrojumi ķermenim, sejas krēmi un dažādas ikdienas rituālu sastāvdaļas ir jāmaina. Rituāli ir laba un vērtīga lieta, toties rutīna gan nav vēlama. Nevajag sagaidīt laiku, kad pārvērtīsies par savītušu rozīni. Rūpes par sevi jebkurā veidā uzlabo dzīves kvalitāti.

lvLV
ru_RURU lvLV