Menu
una_ume

Ikdienas rituāli labākai pašsajūtai

Una Ulme, skaistuma žurnāliste un blogere

Vienmēr esmu izskatījusies mazliet vecāka par saviem gadiem. Tāpēc ar skaistuma gēnu lepoties nevaru, un manā gadījumā noteicošie ir ikdienas skaistumkopšanas ieradumi, kam veltu daudz laika. Tā kā sejā atspoguļojas pašsajūta, ļoti liela nozīmē manā ikdienā ir arī kustībām un uzturam.

Sejas kopšanas rituāli

Atspoguļojot skaistuma tēmas man ir iespēja izmēģināt daudzveidīgu produktu klāstu. No vienas puses, tas nav nemaz tik labi, jo ne visu to manai ādai vajag. No otras – esmu atklājusi lieliskus produktus, kas iegūluši manā kosmētikas plauktiņā uz palikšanu. Mans rīts sākas ar sejas ādas attīrīšanu, kam parasti izmantoju mazgājošas putas, kam seko ādas atsvaidzināšana un tonizēšana ar izsmidzinošu līdzekli. Protams, ka manu favorītu vidū ir arī Institut Esthederm celulārā ūdens sprejs, kuru vasarā mēdzu turēt ledusskapī, lai no rīta ātrāk pamostos. Ja šajā dienā jādodas uz kādu pasākumu, rīta rituālu papildina maska un sejas pašmasāža ar vakuuma banciņām. Tā kā man ir nosliece uz tūsku, nevaru savu dzīvi iedomāties bez šīs procedūras. To apguvu pie sejas fitnesa treneres Ievas Paškevičas un pietiek ar vienu nodarbību, lai pēc tam to praktizētu mājās. Masāža gan palīdz atbrīvoties no liekā šķidruma un maisiņiem zem acīm, gan tonizē un stiprina ādu nodrošinot liftinga efektu. Noslēgumā kombinēju dažādus kosmētikas līdzekļus, vadoties pēc tā, kādas ādai dotajā brīdī ir vajadzības. Esmu iecienījusi hialuronskābes produktus ar dažāda lieluma molekulām, kas darbojas gan ādas virspusē, gan spēj nokļūt dziļākos slāņos, nodrošinot intensīvu mitrināšanu. Šo produktu vidū ir arī Institut Eshederm Intensive Hyaluronic. Dievinu koncentrētus produktus ar vitamīniem, piemēram C, kas lieliski tonizē ādu un izlīdzina sejas toni vai E, kuram ir spēcīga pretnovecošanās iedarība. Vakarā obligāti notīru seju, pat ja nav bijis grims. Pēc tam noteikti lietoju toniku, kas balansē ādas pH līmeni un lietoju nakts krēmu vai īpaši naktij domātu masku.

Ķermenis un elpošana

Tā kā mans darbs pamatā ir pie datora, zināms laiks noteikti jāvelta kustībām. Ideālais dienas sākums, ja nekur nav jāskrien, ietver sevī elpošanas vingrojumus un īsu jogas rituālu Sveiciens saulei. Pa dienu cenšos pamatā pārvietoties ar kājām. Kopš dzīvoju centrā, automašīnu izmantoju ļoti reti, kas ļauj dienas laikā nostaigāt vidēji 5 km. Aptuveni divas reizes nedēļā padarbojos uz Figura Roll masāžas ruļļiem. Šis ir mans pēdējā gada vērtīgākais atklājums, jo neprasa daudz laika (izvēlos 45 minūtes garu nodarbību) un varu to izdarīt darba dienas vidū, tādēļ manā somā allaž var atrast legingus. Masāžas ruļļi ir lielisks veids, kā stimulēt limfu un stiprināt ķermeņa ādu, kam pateicoties esmu atbrīvojies no tādas aktuālas problēmas kā celulīts. Vienu vai divas reizes nedēļā eju uz karsto jogu Labo sajūtu laboratorijā. Esmu kļuvusi pozitīvi atkarīga no šī jogas veida, jo siltumā ir vieglāk izpildīt asanas un pēc pēc šīm nodarbībām burtiski lidoju. Kā jau jebkura sieviete, mīlu sevi palutināt ar ķermeņa masāžām un sejas procedūrām. Man patīk holistiska pieeja skaistumkopšanai, kas aplūko organismu kā vienotu veselumu, tāpēc esmu iecienījusi Institut Esthederm Cyclos procedūru. Tā, līdzās klasiskai sejas kopšanai, ietver sevī vēdera masāžu, kas uzlabo vielmaiņu. Procedūras laikā tiek izmantots īpašs Acti-Roller rullītis ar ļoti sīkām adatiņām, kas aktivizē mikrocirkulāciju, stimulējot pašatjaunošanās procesus ādas dziļākos slāņos. Šī procedūra, veikta kursa veidā, ļauj lieliski stiprināt un tonizēt sejas ādu, kas manā vecumā ir ļoti svarīgi.

Uzturs un vitamīni

Man ir ļoti paveicies, jo ģimenei pieder vietējo produktu veikals iDille, kurā allaž pieejama svaiga, sezonāla un veselīga pārtika. Tāpēc savu ēdienkarti kopumā varu dēvēt par samērā veselīgu. Uzturā nelietoju miltu produktus ne tāpēc, ka sekoju līdzi savam svaram, bet vienkārši nejūtu pēc tiem nekādu vajadzību. Ja sakārojas rupjmaize, izvēlos Ze maize graudu maizi bez miltiem. Daudz lietoju zaļumus, jūras produktus, dievinu austeres. Cenšos izdzert rekomendējamo ūdens daudzumu – aptuveni 1,5 – 2 l dienā. Sāli un saldumus mūsu ģimenē lieto ļoti maz. Ja no kūkas varu atteikties bez problēmām, tad ir grūti pretoties dzīvesbiedra mammas konservācijām. Viņas marinētie gurķīši un tomāti želejā ir vienkārši fantastiski! Tas viss kopumā ļāvis man noturēt nemainīgu svaru vairāku desmitu gadu garumā. Ja jūtu, ka svara pieaugums kļūst jūtamāks, pati sev nosaku detox tūri. Šādos brīžos disciplinēt palīdz jau gatavu līdznešanai paredzētu produktu programmas, kuras piedāvā, piemēram Kombuča vai TIIRS. Katru rītu dzeru C vitamīnu, esmu lasījusi, ka mūsu organismam tas pietrūkst, tādēļ to lietoju papildus. No rītiem iedzeru malciņu eļļas, kas palīdz ne tikai uzņemt nepieciešamās taukskābes, bet arī lieliski ieeļļo organismu. Lai zinātu, kas vēl manam organismam nepieciešams, plānoju veikt atbilstošas analīzes. Tas ir ļoti būtiski, jo nereti slikta pašsajūta saistīta ar konkrētu vitamīnu vai minerālvielu trūkumu.

Režīms

Gan intervējot vitālas sievietes, gan arī vērojot pašai savu pašsajūtu, esmu secinājusi, ka dienas režīms un regulāri rituāli ir ārkārtīgi svarīgi. Tāpēc cenšos to ievērot arī brīvdienās un ārzemju ceļojumu laikā, cik nu vien tas ir iespējams. Tiklīdz izkrītu no ritma, sākas problēmas. Parādās slinkums, trūkst enerģijas un pazeminās dzīves kvalitāte. Ir bijušas reizes, it sevišķi vēlā rudenī, kad man šādi periodi mēdz ieilgt. Tad pērku avio biļeti un labāk laižos prom uz kādu vietu, kur ir saule un labāk paslinkoju pludmalē, ne gultā pie televizora. Pēc šiem braucieniem allaž atgriežos enerģijas pilna, ar tīru galvu, kas ļauj īstenot jaunas idejas.

lvLV
ru_RURU lvLV